ÁNO? SÓLO PRE DVOCH

Komorné tanečné divadlo o krehkosti manželstva

SKYVA Z EXILU
predstavenie nového albumu speváčky Skyvy, ktorá je aj autorkou hudby a slova k inscenácii ÁNO? Sólo pre dvoch

Námet a realizácia: Pavol a Ivana Dankovci
Hudba a hovorené slovo: SKYVA (Zuzana Eperješiová)

„Začalo sa to. Naša malá vojna. Mne patrí pravá strana a tebe ľavá. V tvojom tichu znie hrozba a tvoje ruky dvíhajú nenaplnené očakávania ako vyčistenú a pripravenú zbraň. Poznáme svoje slabosti. Starostlivo vyberáme správny arzenál. Mierové rokovania boli zjavne zbytočné. Nič z mojich požiadaviek nebolo naplnené. A pritom... v začiatkoch to vyzeralo nádejne. Na moje návrhy zaznievalo tvoje áno, snáď aj úprimné. No postupne sa menilo na rezignované, až sa ti nakoniec všetko sprotivilo...“

Ako zmeniť vojnové pole manželskej hádky na odpustenie pri spoločnom stole?

Manželia Dankovci ponúkajú intímnu inscenáciu o potrebe komunikácie a odpustenia. S obecenstvom pritom komunikujú bez slov – gestom, pohybom a tancom. Hovorí a spieva za nich mladá slovenská hudobníčka a interpretka Skyva – vlastným menom Zuzana Eperješiová. Skladby z jej debutového albumu Zrkadlo boli inšpiráciou k vzniku tohto komorného tanečného divadla.

Manželia Dankovci pôsobili v Tanečnom divadle ATak, ktoré Pavol založil v roku 1998 a viedol ho až po ukončenie jeho činnosti v roku 2019. Spolu s manželkou Ivanou v ATak-u tancovali takmer 10 rokov. 

VSTUPENKY NA TOTO PREDSTAVENIE SÚ UŽ VYPREDANÉ!