Masterclass with Shakespeare

hosťovanie Bridgin'Drama v angličtine / in english

organizované predstavenie


Nazrite do zákutí Shakespearových hier z pohľadu troch hercov, z ktorých každý chce byť Shakespeare! Alebo Rómeo? Pred očami sa Vám zrodí alžbetínske divadlo a v divadelnom kvíze určite spoznáte mnohé z bardových hier, ktoré sú nesmierne aktuálne a živé aj po 400 rokoch.

We are introducing a new original comedy from Bridgin’ Drama! Take a look into Shakespeare’s plays from the perspective of three actors, each of whom wants to be Shakespeare! Or Romeo? An Elizabethan theatre will come into existence right before your eyes. And in the quiz, you will surely recognize many of the bard’s plays that still feel current and alive even after 400 years.

Inscenácia je tvorená krátkymi fragmentárnymi skečmi zo Shakespearovho diela, ktorými nám herci predstavia, ako vyzeralo alžbetínske divadlo. Aké boli kostýmy, scéna, o čom hrali a ako prebiehal proces schvaľovania tém a hier u kráľovnej. Na pozadí krátkych úryvkov zo Shakespearových príbehov súperia traja herci o prvotné postavenie v malom kočovnom súbore.

V angličtine hrajú native speakri z BridginDrama / The play is performed in English and by native speakers, actors of the Bridgin’ Drama theatre

autor a réžia: Vojtech Koleják s použitím úryvkov z diela W. Shakespeara / dramaturgia: Zuzana Kolejáková / účinkujú: Greg Fabian, Guillaume De Canck, Sami Huttunen

 

dĺžka predstavenia: 60 minút bez prestávky